Pantomogram zębów

- Pantomogram Warszawa

Pantomogram jest podstawowym badaniem rentgenowskim, wykorzystywany jest w stomatologii i daje możliwość zobrazowania żuchwy, części twarzoczaszki, zębów i przyzębia. Obecnie pantomogram zębów jest to najnowocześniejsza metoda szybkiej diagnozy stanu uzębienia. Zdjęcia pantomograficzne odgrywają ważną rolę przy rutynowej kontroli stomatologicznej, podczas której każda mało widoczna zmiana może stać się bardzo istotna. Obraz uzyskiwany na pantomogramie wykonywany przez naszą placówkę zawsze jest wykonywany w technogii HD, dzięki czemu pacjent otrzymuje zdjęcie rtg zębów najwyższej jakości.

Wykonując zdjęcie pantomograficzne twarzoczaszki pacjent otrzymuje zdjęcie powiększone o 20-30%, tak więc wszystkie niekorzystne zmiany w strukturze obserwowanych elementów są wystarczająco uwidocznione.

Przykładowy pantomogram

Pantomogram Warszawa cena

Zdjęcie pantomograficzne zębów, znane również jako pantomogram zębów oraz zdjęcie panoramiczne pozwala na dokładną diagnozę stanu uzębienia pacjenta oraz szczegółowe planowanie dalszego leczenia. Pantomogram zrewolucjonizował diagnostykę stomatologiczną i do dziś jest uznawany za jedno z najlepszych i najskuteczniejszych badań w dziedzinie stomatologii.

Dlaczego pantomogram u nas?

Aparat PAX I 3D PC to jeden z najnowszych i najbardziej zaawansowanych pantomografów w Polsce. Cechuje go wysoka jakość wykonywanych zdjęć panoramicznych zębów, jak również niska dawka promieniowania otrzymywana przez pacjenta. Lekarz otrzymuje zdjęcie w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu może lepiej zdiagnozować stan zębów i pacjenta.

Nasza placówka jest jedną z pierwszych na terenie miasta Warszawa, w których prześwietlenie zębów wykonuje się na tak zaawansowanym sprzęcie. Dodatkowym atutem wykonania RTG zębów w naszym gabinecie jest przystępna cena.

Badanie RTG wykorzystuje się w każdej dziedzinie medycyny – również w stomatologii. Badanie RTG zębów, nazywane potocznie prześwietleniem, jest jednym z najczęściej wykonywanych procedur radiologicznych. Prześwietlenie zębów może zostać zlecone przez stomatologa do rozmaitych celów. Zdjęcie panoramiczne pozwala na skuteczną diagnostykę zębów – pomaga to w ustaleniu problemów występujących u pacjenta i podjęciu skutecznych działań w zakresie leczenia. Nasi stomatolodzy wykonują także zdjęcie pantomograficzne, które jest wskazane przed zamierzonym leczeniem protetycznym, przed leczeniem kanałowym, jak również przed zabiegiem usuwania zęba.

Cennik badania rentgenowskiego 2D:

 

Do niedawna cena za zdjęcie panoramiczne zębów przyprawiała o zawrót głowy. Na szczęście te czasy mamy już za sobą! Cena za zdjęcie pantomograficzne zębów wykonane w Gabinecie Tomomedica Warszawa jest oferuje naprawdę dobrą relację w stosunku do jakości. Wykonujemy najlepsze RTG zębów na terenie całego miasta Warszawa.

Zabieg Cena
Pantomogram 80 zł
Zdjęcie zatoki 80 zł